SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

"(+48) 609 030 392 LUB NAPISZ w.szmyd@kgtsports.pl

Czym się kierować wybierając rękawice bramkarskie?
Czym się kierować wybierając rękawice bramkarskie?

Jaki typ rękawic bramkarskich sprawdzi się najlepiej?Wszystkie dostępne obecnie na rynku rękawice bramkarskie można podzielić na trzy grupy:
- rękawice typu flat, które wykorzystywane są zdecydowanie najczęściej. Idealnie sprawdzają się przy początkujących bramkarzach, choć zdarza się również, że korzystają z nich już bardziej doświadczeni zawodnicy. Ich wykonanie jest bardzo proste, w efekcie czego ich cena nie jest zbyt wygórowana (co cieszy szczególnie zawodników amatorsko uprawiających ten sport). Są bardzo wytrzymałe, a wszelkie uszkodzenia można w większości przypadków łatwo i szybko naprawić;
- rękawice typu rollfinger mają znacznie większą powierzchnię chwytu niż rękawice bramkarskie zaliczane do pozostałych kategorii. Wokół palców zostały obszyte specjalną pianką, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla bramkarzy o stosunkowo niewielkich dłoniach;
- rękawice typu negative charakteryzują się tym, ich panele boczne przy pomocy wewnętrznego szwa zostają połączone z pianką. To powoduje doskonałe przyleganie rękawic do dłoni, a tym samym znacznie lepsze czucie piłki.Jaki rozmiar rękawic bramkarskich wybrać?

 
Dobór odpowiedniego rozmiaru rękawic to częsty problem początkujących bramkarzy. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne jak się wydaje. W pierwszej kolejności należy zmierzyć dłoń, a przy wyborze rozmiaru skorzystać z tabeli udostępnianej przez producenta rękawic. Co w sytuacji, gdy po dokonanych pomiarach okazuje się, że wyniki znajdują się na granicy dwóch rozmiarów? W takim przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór większego rozmiaru.
Dobrze dobrane są nieznacznie większe od dłoni, co przy zachowaniu wielu innych paramentów pozwala na znacznie lepsze czucie piłki.O czym warto pamiętać, wybierając rękawice bramkarskie?

 

Nie tylko rozmiar rękawic jest bardzo ważny. Nie bez znaczenia także wybór pianki pomiędzy:
- soft (idealna dla początkujących bramkarzy),
- supersoft (charakteryzują się wysoką ścieralnością, a co za tym idzie nie będą się sprawdzały w grze na sztucznej murawie),
- lateks naturalny (zastosowanie takie jak przy piance supersoft),
- specjalna pianka przeznaczona do gry w mokrych warunkach.
Wybierając rękawice bramkarskie, warto sprawdzić, czy posiadają one dodatkowe usztywnienia, które nie tylko poprawią użyteczność rękawic, ale również uchronią przed wieloma niechcianymi kontuzjami.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl