SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

tel. (+48) 609 030 392 LUB NAPISZ w.szmyd@kgtsports.pl

Jak dobrze bronić na bramce?
Jak dobrze bronić na bramce?

Jak wygląda pozycja broniącego?


Każda z pozycji na boisku ma swoje wady i zalety. Jednak powszechne jest stwierdzenie, że to bramkarz najczęściej odwala czarną robotę. Gra na mniejszych boiskach jest często wygodniejsza, bo nie trzeba utrzymywać pod kontrolą dużej przestrzeni i daleko wybijać piłki. Jak więc bronić swojej bramki jak najlepiej?

Najlepszy sprzęt dla bramkarza

 

Stwierdzenie, że sprzęt nie jest istotny dla dobrych graczy, jest błędne. Najważniejszym elementem ubioru bramkarza są buty. Ważne jest, aby były lekkie oraz miały ostre czubki. Pozwalają one na dalekie wybicie piłki i precyzyjne podania. Ważne są też ochraniacze, które osłaniają kość piszczelową oraz getry zapobiegające obtarciom. Dla bramkarza liczy się komfort ruchów, dlatego materiał powinien być bardzo elastyczny.

W co powinien się ubrać zawodnik na bramce?

 

Aby zachować sprawność na boisku, bramkarz powinien być odpowiednio ubrany, tak aby uchronić się przed kontuzją. Dlatego ubrania powinny być wykonane ze śliskiego materiału, ale nie całkiem. Pozwoli on zminimalizować wpadnięcie w poślizg. Istotne jest też, aby ochronione były biodra. Natomiast bluza powinna być dopasowana, ale nie ograniczać ruchów. Także koszulka powinna dobrze leżeć i przylegać do ciała, oraz zakrywać ręce. Najważniejszym elementem ubioru dla bramkarza są rękawice, które muszą być wygodne i praktyczne.

 

Cechy dobrego bramkarza

 

Nauka bronienia na bramce jest bardzo wymagająca. Jednak, aby być dobrym bramkarzem trzeba pozwolić sobie na błędy. Warto więc cały czas nad sobą pracować i udoskonalać swoje umiejętności. Stojąc na bramce istotne jest całkowite skupienie na tym co się robi. Koncentracja jest najważniejsza. Także postawa ciała jest istotna. Aby dobrze wykonywać swoje zadania, bramkarz powinien stać na lekko ugiętych nogach.

Techniki dobrego bronienia


Dobry bramkarz potrafi nie tylko grać nogami, ale też rękoma. Dlatego tak ważne jest ćwiczenie podań. Warto czasem zagrać na boisku, by poćwiczyć inne ruchy. Często będziesz zmuszony podać piłkę lub wybić ją na aut. Dobre wybicie będzie wtedy priorytetem. Ważnym zadaniem bramkarza jest koordynacja wszystkich zawodników, ponieważ z jego pozycji widać całe boisko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl