SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

"(+48) 609 030 392 LUB NAPISZ w.szmyd@kgtsports.pl

Skuteczna obrona w piłce nożnej
Skuteczna obrona w piłce nożnej

Dlaczego rękawice bramkarskie mają duże znaczenie w skuteczności obrony?Na skuteczną obronę bramkarza składa się wiele czynników. Jednym z istotniejszych jest dobór odpowiednich rękawic. Element ten, podobnie jak i wiele innych akcesoriów wykorzystywanych przez sportowców jest poddawany ciągłym modyfikacjom, wykorzystując przy tym najnowocześniejsze technologie. To właśnie dzięki nim rękawice stają się coraz bardziej komfortowe, ale co najważniejsze skuteczne w swoim działaniu nawet w trudnych i zmiennych warunkach panujących na boisku.

Dlaczego tak ważny jest wybór dobrych rękawic bramkarskich?


Istnieje szereg czynników, które należy mieć na względzie, wybierając rękawice bramkarskie. Warto pamiętać o tym, że ich niewłaściwe dopasowanie nie tylko spowoduje u zawodnika uczucie dyskomfortu, ale również będzie miało negatywny wpływ na efektywność obrony strzałów przeciwnika. Rękawice muszą być przede wszystkim dopasowane do dłoni bramkarza, nie bez znaczenia jest również jakość i trwałość materiałów, z jakich zostały wykonane. Bardzo duże znaczenie ma to, by bramkarz już na samym początku swojej sportowej ścieżki wybrał krój rękawic, który będzie mu pozwalał na możliwie jak najlepsze czucie piłki, co w efekcie pozwoli mu wypracować własną, skuteczną technikę chwytu. Jeżeli rozmiar rękawic nie zostanie odpowiednio dobrany (będą za duże lub za małe), wówczas istnieje bardzo duże ryzyko nie tylko znacznych problemów w obronie strzałów przeciwników na bramkę, ale również może doprowadzić do powstania groźnych w skutkach kontuzji.

Dobierając rękawice, należy mieć na względzie przede wszystkim budowę anatomiczną dłoni oraz jej wielkość. Choć większość producentów zajmujących się rękawicami bramkarskimi wykorzystuje standardową rozmiarówkę, warto przed zakupem sprawdzić, czy dany model rzeczywiście będzie pasował. Rękawice występują w rozmiarach 4-12. Dobrze dopasowane rękawice bramkarskie nie tylko będą zapewniały komfort w czasie gry, ale również będą miały bardzo duży wpływ na skuteczność łapania i czucia piłki, co w przypadku bramkarzy ma ogromny wpływ na skuteczność obrony poszczególnych strzałów. Wybór rękawic bramkarskich, ze względu na ich ogromną rolę w tym sporcie zawsze powinien być starannie przemyślany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl